دزدی 5700 گوشی آیفون در شرکت فاکس کان

تاریخ انتشار پست : 1395-9-13 دسته : دانستنی های علمی

فاکس کان یکی از شرکت هایی است که در تولید قطعات آیفون نقشی پررنگ دارد. براساس آنچه رسانه های آسیایی اعلام کرده اند، یکی از مدیران ارشد پیشین این شرکت در حدود ۵۷۰۰ دستگاه آیفون ۵ و آیفون ۵s را از این شرکت دزدیده است.


مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: براساس آنچه رسانه های آسیایی اعلام کرده اند، یکی از مدیران ارشد پیشین شرکت فاکس کان در حدود ۵۷۰۰ دستگاه آیفون ۵ و آیفون ۵s را از این شرکت دزدیده است. فاکس کان یکی از شرکت هایی است که در تولید قطعات آیفون نقشی پررنگ دارد. این اتفاق در فاصله زمانی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ و در یکی از شرکت های فاکس کان در کشور چین اتفاق افتاده است.

دزدی 5700 گوشی آیفون در شرکت فاکس کان

آیفون, فاکس کان, اپل

مدیر تایوانی که به این دزدی متهم شده Tsai نام دارد و در بخش مربوط به انجام آزمایش شرکت فاکس کان در شنژن کار می کرده است. ظاهرا او به ۸ کارمند متفاوت دستور داده که گوشی ها را به بیرون از کارخانه منتقل کنند. قرار بوده این گوشی های خارج شده اوراق شوند اما به جای اوراق شدن از فروشگاه های شهر شنژن سر درآورده اند و برای این مدیر و هم دستانش حدود ۱٫۵۶ میلیون دلار سود ایجاد کرده اند.

فاکس کان در طول یک بررسی داخلی شرکت به این ماجرا برخورد کرده و واقعه را به مقامات تایوانی نقل از کرده است. Tsai بعد از افشای این ماجرا مورد بازجویی قرار گرفته و بعد از آن به قید وثیقه آزاد شده است. اگر او گناه کار شناخته شود ممکن است به ۱۰ سال زندان محکوم شود.

البته این نخستین بار نیست که کارکنان شرکت فاکس کان دست به چنین اقداماتی می زنند. سال ۲۰۱۴ هم ۴ نفر از کارکنان این شرکت به علت دریافت ۵ میلیون دلار رشوه به ۱۰ سال و شش ماه زندان محکوم شدند.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :