برگزاری مسابقات پاراتکواندو قهرمانی کشور برای اولین بار

تاریخ انتشار پست : 1395-9-14 دسته :

دبیر هیأت تکواندو استان اصفهان گفت: اولین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی کشور به میزبانی زرین شهر برگزار می شود.

برگزاری مسابقات پاراتکواندو قهرمانی کشور برای اولین بار

درزرین شهر اصفهان, برگزاری مسابقات, پاراتکواندو, قهرمانی کشور

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ،اکبر سعیدزاده اظهار کرد: با اعلام فدراسیون تکواندو، میزبانی مسابقات پاراتکواندو قهرمانی کشور در رده سنی آزاد به اصفهان سپرده شد.

وی افزود: همزمان با برگزاری این رقابت ها، مسابقات قهرمانی کشور جوانان نیز در سالن تختی زرین شهر به برگزار خواهد شد که مسابقات بخش پسران روزهای 18 و 19 و مسابقات بخش دختران روزهای 20 و 21 آذرماه سال جاری پیگیری می شود.

دبیر هیأت تکواندو استان اصفهان تصریح کرد: این رقابت ها در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شده و هر استان می تواند در 8 وزن نماینده داشته باشد که بر این اساس پیش بینی می کنیم حدود 250 ورزشکار در این رویداد شرکت کنند.

وی با اشاره به فعالیت پاراتکواندو، این رشته را زیر مجموعه فدراسیون تکواندو دانست و یادآور شد: ورزشکاران فعال در رشته تکواندو که دچار معلولیت هستند، باید به هیأت ورزش های جانبازان و معلولان سراسر کشور مراجعه کرده و از لحاظ پزشکی کلاس بندی شوند.

به گفته، سعیدزاده مسابقات قهرمانی کشور نیز بر طبق بخشنامه فدراسیون و کلاس بندی ورزشکاران خواهد بود.

این مقام مسؤول تأکید کرد: تمرینات اختصاصی برای پاراتکواندو وجود نداشته و ورزشکاران فعال این رشته در کنار تکواندوکاران سالم تمرین می کنند که در استان اصفهان نیز ورزشکارانی با معلولیت های مختلف، در رشته تکواندو فعالیت دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :