سامانه رانش ناو خارک کاملا با توان داخلی ساخته شده است

تاریخ انتشار پست : 1395-9-15 دسته : سیاسی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت : امروز می بینیم که سامانه رانش ناو خارک با توان بومی ساخته شده است.


به نقل از طاها پخش گروه طاها پخش ، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم تجلیل از جانبازان، پیشکسوتان و خانواده های شهدای نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: روز نیروی دریایی مصوب حضرت امام است و این سند افتخاری برای نیروی دریایی است و موفقیت های نداجا مرهون زحمات پیشکسوتان است عنوان داشت :ما امروز به عنوان شاگردان شما به خدمات و زحمات ارزشمند شما افتخار می کنیم، شما حماسه های ارزشمندی را همچون عملیات اشکان، ذوالفقاریه، دفاع از خرمشهر و آبادان و عملیات مروارید را در کارنامه خود دارید، شما 150 عملیات اسکورت را در دوران دفاع مقدس با موفقیت انجام دادید.

سامانه رانش ناو, ارتش, دریادار سیاری, نداجا, ناو خارکوی افزود:امروز در جذب نیروی انسانی کسانی را انتخاب می کنیم که شایستگی لازم را برای پر کردن جای شما عزیزان داشته باشند.در بحث آموزش، آموزشی های متناسب با تهدید را در دستورکار قرار دادیم و در مراکز آموزشی پایه ای و تاکتیکی آموزش ها به خوبی انجام می گیرد.

فرمانده نداجا با اشاره به اینکه ما امروز در دانشگاه امام خمینی ره در نوشهر 5 کارشناسی ارشد اعم از رشته های مکانیک، برق، مخابرات، ارشه و لجستیک را در حال اجرا داریم و برای مقطع دکتری نیز تلاش می کنیم یاد اور شد: این نشان از توانمندی علمی است

امیر سیاری تاکید کرد :عزیزانی که امروز در دماغه امید نیک منطقه ای اقیانوس اطلس به اقیانوس هند پیوند می خورد می توانند دریانوردی کنند همان افرادی هستند که در دانشگاه حضرت امام آموزش دیده اند.تا به امروز 49 ناوگروه اعزام کرده ایم که از این تعداد یک مورد هم تقاضای کمک نکردیم که این نشان از توان علمی و دانش کارکنان نیرو است.

فرمانده نداجا با اشاره به توانمندی و خودکفایی نیروی دریایی گفت :به لحاظ نگهداری و تعمیر الحمدالله امروز به تدبیر مقام معظم رهبری مبنی بر عمردهی انقلابی به تجهیزات گام های موثری برداشتیم که آخرین مورد آن تعمیرات اساسی زیردریایی طارق بود که هیچکس حتی کشور سازنده باور نمی کرد که چنین توانی در سطح نیرو باشد.امروز ناو خارک جمهوری اسلامی که از سال 63 وارد کشور ما شده بود تا به امروز کسی به سامانه رانش خارک دست نزده بود، اما امروز این سامانه کاملاکاملا نو و جدید شده است، که می توان آنرا ناو تمام ایرانی دانست.

فرمانده نداجا افزود : امروز در صنایع وزارت دفاع ما در بحث شافت و پروانه و زاویه پروانه را می سازیم. در حوزه نوسازی ما ناوهای جماران، پیکان، جوشن، درفش و مراحل ساخت ناو سهند و شیراز و ناو شکن های شماره 3 و 4 پروژه موج را انجام دادیم و زیردریایی های کلاس غدیر مطلع هستید و ما به مرور زمان در حال نوسازی هستیم و باورمان این است که خودمان می توانیم موارد مورد نیلز را طراحی کرده و بسازیم، به جای اینکه بدنبال خرید از دیگر کشورها باشیم.

امیر سیاری افزود در بحث کنترل امنیت خطوط مواصلاتی در خلیج عدن و باب المندب که یک سوم تحارت جهانی در آنجا انجام می شود و گلوگاه اقتصادی ما محسوب می شود حضوری موثر داریم و بیش از 3844 فروند کشتی تجاری و نفتکش را از نقاط خطر را اسکورت کردیم که اقتصاد کشور سالم بماند.

مقام معظم رهبری در خصوص نیروی دریایی جمله ای با 5 قابلیت دارند که می فرمایند نیروی دریایی نیرویی راهبردی، نظامی، علمی، بین المللی، سیاسی و نیرویی است که در آبادسازی کشور هم موثر است

که در بحث سیاسی و بین المللی آن ما تا به امروز 49 ناوگروه را به آبهای آزاد ارسال کرد. یکی از ماموریت های اصلی این ناوگروه ها برقراری امنیت در خلیج عدن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :