تشخیص و مهار به موقع نشتی خط لوله نفت خام مارون-اصفهان در محدوده شهرستان اردل

تاریخ انتشار پست : 1395-9-15 دسته :

با اقدام به موقع همکاران منطقه اصفهان، نشتی خط لوله 30 اینچ مارون به اصفهان در محدوده شهرستان اردل واقع در استان چهارمحال و بختیاری کنترل شد.

تشخیص و مهار به موقع نشتی خط لوله نفت خام مارون-اصفهان در محدوده شهرستان اردل

تشخیص نشتی, مارون, نفت خام, خط لوله, به اصفهان

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ،روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه اصفهان، مجتبی بشارتیان مدیر منطقه با اعلام این خبر اظهار داشت: نشتی این خط که در پی بارندگی های اخیر و رانش زمین در این منطقه صورت گرفت، با اقدام رئیس مرکز انتقال نفت شهید جبار زارع گندمکار، در ساعات اولیه شناسایی شد و با اعزام بموقع نیروهای عملیاتی؛ تعمیرات خط،HSE، حراست و بهره بردار، خط انتقال متوقف و با بستن شیرهای منتهی به محل حادثه، بلافاصله اقدامات لازم در شرایط اضطراری انجام گرفت و حالت نشتی مدیریت و بدون هیچ گونه حادثه ای تحت کنترل قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: نفت خام موجود در این خط لوله با رعایت نکات ایمنی و زیست محیطی در حال تخلیه است و بلافاصله پس از ایمن سازی محیط اطراف نسبت به ترمیم آن اقدام خواهد شد.

مدیر منطقه اصفهان ادامه داد: در راستای ایمن سازی خط لوله فوق الذکر طی مهر ماه سال جاری بر طبق نتایج پیگرانی هوشمند 12 محدوده از این خط لوله به طول 310 متر تعویض گردید.

بشارتیان خاطرنشان کرد: امیدواریم ظرف 24 ساعت آینده عملیات تعمیر خط لوله آسیب دیده به اتمام برسد و عملیات انتقال از سر گرفته شود.

وی در خصوص دلیل این حادثه یادآور شد: دلیل اصلی حادثه در دست بررسی است و در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است خط لوله مارون – اصفهان با انتقال روزانه بیش از نیم میلیون بشکه نفت خام یکی از مهمترین خطوط انتقال نفت خام کشور می باشد که ضمن تامین خوراک پالایشگاه اصفهان و بخشی از خوراک پالایشگاه های تهران و تبریز، نقش مهمی در تامین سوخت مورد نیاز کشور ایفا می نماید.

گفتنی است خط لوله مارون اصفهان به علت عبور از ناهمواری های رشته کوه زاگرس، رودخانه ها و دریاچه سد کارون سه و چهار، صعب العبورترین خط لوله انتقال نفت خام کشور می باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :