گیاهان دریا هم برای گرده افشانی «زنبور» دارند

تاریخ انتشار پست : 1395-9-15 دسته : ویدیو و فیلم

دانشمندان برای اولین بار شواهدی را به دست آورده اند که نشان می دهد در اکوسیستم های زیردریا هم گرده افشان هایی مثل زنبور وجود دارند که همانند آنها وظیفه تولید مثل گیاهان را به عهده دارند.


خبرگزاری آنا - نسترن صائبی: دانشمندان برای اولین بار شواهدی را به دست آورده اند که نشان می دهد در اکوسیستم های زیردریا هم گرده افشان هایی مثل زنبور وجود دارند که همانند آنها وظیفه تولید مثل گیاهان را به عهده دارند.

دانشمندان دریافته اند که گیاهان در زیر اقیانوس ها همانند نمونه های زمینی، برای تولید مثل گرده افشانی می کنند. زیست شناسان تاکنون تصور می کردند که گیاهان دریایی از طریق آب دریا ژن های خود را گسترش می دهند. اما این کشف نشان می دهد که گرده افشان هایی وجود دارند که این وظیفه را در زیر آب انجام می دهند. دانشمندان نام این گرده افشان ها را «زنبورهای دریا» گذاشته اند.

محققان دانشگاه ملی خودمختار مکزیک در مطالعه ای که از 2009 تا 2012 به طول انجامیده است، از سرگردانی های شبانه نوعی از سخت پوستان دریایی در میان بسترهای علف های دریایی به نام «turtle seagrass» فیلم گرفته اند. دانشمندان با مشاهده این ویدئوها، بی مهرگانی را یافتند که روی گل های نر حامل گرده می نشینند؛ دقیقا همانطور که زنبورها دور گیاهان مولد گرده می چرخند.

بریگیتا ون تاسنبروئک، مدیر تیم تحقیقاتی، می گوید: «ما جانوارانی را در این ویدئوها دیدیم که همانند زنبورها گرده های گیاهان دریایی را حمل می کنند».

گفتنی است که محققان پیش تر این جانوران را شناسایی کرده بودند اما اصلا نمی دانستند که آنها نقشی در گرده افشانی گیاهان دریایی دارند.


فیلم, دریایی, گیاهان, گرده افشانیمنبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :