عکس حسگر ی چشم جغد ساخته شد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : مجازی

یک شرکت تولیدکننده حسگرهای تصویری با همکاری مؤسسه لتی که در حوزه فناوری نانو فعالیت دارد، اقدام به ارائه حسگر جدیدی به نام چشم جغد کرده است که میزان نویز در آن بسیار کم است.

حسگر تصویری چشم جغد ساخته شد

میزان نویز, حسگر تصویری, چشم جغد

به نقل از طاها پخش ، شرکت نوپای پیکسالیز (PYXALIS) با همکاری مؤسسه فرانسوی لتی (Leti) اقدام به ارائه فناوری حسگری جدیدی کرده که در آن میزان نویز حسگر عکس تا نیم نویز الکترونی کاهش یافته است. با این کار ویژگی حسگری عکس در نور کم بهبود می یابد.

این فناوری جدید به «چشم جغد» شهرت یافته است که فناوری آن به صورت پتنتی برای این مؤسسه به ثبت رسیده است. معماری سامانه الکتریکی آن به گونه ای است که می توان آن را با حسگرهای عکس متفاوت ادغام کرد. این فناوری در پاسخ به تقاضای رو به رشد در بخش حسگرهای عکس CMOS حساس ارائه شده است. این شرکت قرار است نسل جدیدی از حسگرهای تصویری را ارائه کند.

ماریا سمریا، مدیرعامل مؤسسه لتی، بیان کرد: در این پروژه مشترک، ما فناوری تصویری با نویز پایین ارائه کردیم که می تواند پیشرفت های قابل توجهی در نسل جدید ادوات تصویربرداری ایجاد کند. این ادوات مبتنی بر CMOS ویژگی استفاده در فناوری های متفاوت را دارند. این، نمونه ای از خلاقیت محققان ما در این پروژه مشترک با صنعت است.

فیلیپ رومویوکس، مدیرعامل شرکت پیکسالیز، اظهار داشت: این فناوری چشم جغد با بهبود قابل توجهی در میزان نویز عکس به دست آمده است. این فناوری در صورت ترکیب شدن با دیگر ظرفیت های ما منجر به ارائه حسگرهای پیشرفته می شود که استانداردهای جدیدی در بخش حسگر عکس به وجود آید تا به تقاضای رو به رشد بازار پاسخ دهد.

مؤسسه لتی پیش از این فناوری های متعدد دیگری را نیز برای حسگر توسعه داده بود. این مؤسسه فناوری چشم جغد را در نمایشگاه اشتوتگارت آلمان در نوامبر سال ۲۰۱۶ به علاقه مندان عرضه کرد.

مؤسسه لتی در حوزه فناوری نانو فعالیت دارد و محصولات و دستاوردهای متعددی در این حوزه ارائه کرده است. این مؤسسه ۲۸۰۰ پتنت با همکاری شرکت ها، SMEs و استارت آپ های متفاوت به ثبت رسانده است.

پیکسالیز یک شرکت پیشرو در حوزه حسگرهای تصویری CMOS است که محصولاتی با حساسیت و سرعت بالا تولید می کند.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :