کسب رتبه نخست جشنواره خوارزمی توسط دانش آموزان کرمانی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته :

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از کسب رتبه نخست هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی توسط دانش آموزان کرمانی خبر داد.

کسب رتبه نخست جشنواره خوارزمی توسط دانش آموزان کرمانی

خوارزمی, دانش آموز, جشنواره, کرمان, درخت خرما
به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ محمد محسن بیگی گفت: طرح دانش آموز محمد امین زیدآبادی از شهرستان سیرجان با موضوع بکارگیری نقوش گلیم در معماری رتبه نخست هجدهمین دوره جشنواره خوارزمی را کسب کرد.

وی از کسب رتبه دوم این جشنواره توسط طرح دانش آموز علی نخعی سرموری با موضوع میت بوکس برنامه پذیر از آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان خبر داد و افزود: طرح دانش آموز محمد مهدی اسماعیلی باغینی از آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان با موضوع طراحی و ساخت لیوان کاهش سریع دمای نوشیدنی های داغ نیز رتبه دوم این جشنواره را از آن خود کرد.

محسن بیگی گفت: طرح دانش رضا مهدی پور رابری از شهرستان رابر با موضوعپ گرده افشانی درخت خرما موفق به کسب رتبه سوم هجدهمین جشنواره خوارزمی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: طرح مشترک فاطمه زارعان ترک آبادی و هانیه الله آبادی دانش آموزان شهرستان نرماشیر با موضوع ابزار کمک آموزشی ریاضی پایه نیز رتبه سوم این جشنواره را به خود اختصاص داد.

محمد محسن بیگی به شرکت 284 طرح دانش آموزی در مرحله استانی جشنواره خوارزمی اشاره کرد و افزود: بعد از داوری و بررسی طرح ها در دبیر خانه استانی 122 طرح به عنوان منتخب استانی به دبیر خانه کشوری این جشنواره ارسال شدند.

وی تصریح کرد: بعد از بررسی اولیه طرح ها توسط دبیرخانه کشوری و دفاع داوران استان، تعداد 52 طرح از استان کرمان برای دفاع حضوری دعوت و در نهایت 14 طرح دانش آموزان استان به عنوان طرح های منتخب وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم معرفی شدند.

محسن بیگی یادآورشد: بعد از ارسال طرح ها به وزارت علوم و بررسی و داوری توسط هیات داوران تعداد 5 طرح از استان به عنوان منتخب نهایی اعلام شده اند که استان کرمان و شهر تهران هر کدام باکسب 5 طرح برگزیده، مقام اول ، استان فارس با 4 طرح مقام دوم و استان های خراسان رضوی و کردستان هر کدام با 3 طرح، رتبه سوم این جشنواره را کسب کردند.

گفتنی است: استان کرمان نیز رتبه اول و سوم کشوری جشنواره خوارزمی را به ترتیب در شانزدهمین و هفدهمین دوره این جشنواره کسب کرده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :