14پروژه آبرسانی روستایی لرستان افتتاح می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته :

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفار لرستان از افتتاح و بهره برداری ۱۴ پروژه آبرسانی در سطح استان تا دو ماه ماه آینده خبر داد .

14پروژه آبرسانی روستایی لرستان افتتاح می شود

آبفار, پروژه, روستایی, لرستان, آبرسانی
به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛ سید سعید طاهری گفت: با افتتاح این ۱۴ پروژه تعداد ۴۷ روستا با جمعیت ۱۱ هزار و ۷۳ نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.
وی افزود: این ۱۴ پروژه از جمله ۴۰ پروژه اقتصاد مقاومتی از محل اعتبار صندوق توسعه در قالب مجتمع آبرسانی و تک روستائی می باشند که پیش از این و تا اواسط آذرماه ۴۸ روستا از آنها به بهره برداری رسیده و جمعیتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۷۱۰ نفر از روستاییان لرستان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شده اند.
وی تصریح کرد: در سال ۹۴ و ۹۵ شرکت آب و فاضلاب روستائی لرستان تعداد ۲۹ مجتمع آبرسانی و ۱۳ پروژه تک روستائی را با مجموع ۱۸۴ روستا و جمعیت بالغ بر ۸۶ هزار و ۸۰۰ نفر از محل اعتبار صندوق توسعه و استانی و با اعتباری بالغ بر ۳۶۶ میلیارد ریال در راستای پروژه های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با اجرای کامل این پروژه ها در پایان سال مالی ۹۵ شاخص بهره مندی استان از آب شرب سالم و بهداشتی از عدد ۷/۸۰ درصد به حدود ۸۴ درصد خواهد رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :