مجتبی شاکری نسبت به یک تخلف پنهان در اراضی عباس آباد هشدار داد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : اخبار اجتماعی

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران از برنامه شرکت اراضی عباس آباد برای فروش اعیان واحدهای تجاری پارکینگ نوروز و سپه در این اراضی ۵۶۰ هکتاری خبر داد .

مجتبی شاکری نسبت به یک تخلف پنهان در اراضی عباس آباد هشدار داد

تخلف پنهان, اراضی عباس آباد, فروش اعیان, پارکینگ نوروز, شورای شهر, واحدهای تجاری

به نقل از خبرنگار طاها پخش ؛ مجتبی شاکری رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه به فرمان مقام معظم رهبری اراضی عباس آباد باید به عنوان پهنه سبز حفظ شود و مستحدثات محدود آن صرفا کاربری فرهنگی داشته باشد، اظهار داشت: در جلسه اخیر که با مدیرعامل شرکت و معاون شهرسازی داشتیم مطابق نقل از آن ها در پارکینگ نوروز و سپه قرار است با استقرار فعالیت های تجاری بزرگ مقیاس با ظرفیت 2 هزار و 100 واحد از پارکینگ ها برای کاربری تجاری اقدام کنند، با توجه به اینکه شهرداری اجازه واگذاری عرصه این اراضی را ندارد، بنا دارد اعیان واحدهای مذکور را بفروشد.

‎وی هشدار داد: در این صورت آمد و شد به این اراضی صرفا با مقصود فرهنگی نخواهد بود و شهروندان صرفا به قصد خرید به فستیوال فرهنگی دنیا اسلام رفت و آمد خواهند کرد که بر خلاف اهداف اولیه مدیریت شهری در اراضی عباس آباد است.

شاکری خواستار تعیین تکلیف نسبت شورای شهر با شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و نحوه کنترل و نظارت بر اعمال این شرکت شد و گفت: شورای شهر در این قضیه عملا در حاشیه ایستاده است.

‎وی درخواست کرد این شرکت درباره عملکرد خود در حوزه شهرساری و برنامه فروش اعیان واحدهای تجاری که بی اطلاع شورای شهر دنبال می کند در اسرع وقت نقل از رسمی ارائه کند.

‎رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به عملکرد شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، گفت: از ۲۸ پروژه ای که با تصویب شورای شهر در چند سال گذشته برای این شرکت تعریف شده، ۱۳مورد را از دستور خارج کردند ، ۹مورد نیز مطالعاتش ارائه نشده و فقط شش وعده شده به رغم تأخیرهای چند ساله وعده شده که در سال ۹۵ تحویل شود .

‎وی با تأکید بر اینکه مفاهیم و ایده های فرهنگی شورای شهر قرار است، در قالب همین پروژه های مصوب عملیاتی و محقق شود، افزود: روند فعلی عملکرد شرکت توسعه فضاهای فرهنگی فاصله جدی با مصوبات شورای شهر دارد و عملکردش نقشه راه فرهنگی شورا را دچار آشفتگی کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :