حمایت مالی داماد ترامپ از شهرک های صهیونیستی | هاآرتص

تاریخ انتشار پست : 1395-9-16 دسته : بین الملل

روزنامه "هاآرتص" فاش کرد که یک موسسه آمریکایی وابسته به خاندان داماد ترامپ، هزاران دلار به ساخت شهرک های غیرقانونی در کرانه باختری کمک کرده است.

هاآرتص: حمایت مالی داماد ترامپ از شهرک های صهیونیستی

هاآرتص, شهرک های صهیونیستی, کرانه باختری, بین الملل, داماد ترامپ, ترامپ, موسسه آمریکایی

به نقل از طاها پخش به نقل ازشبکه العالم ؛ روزنامه "هاآرتص"، چاپ رژیم صهیونیستی فاش کرد که یک مؤسسه آمریکایی وابسته به خاندان "جرارد کوشنر"، داماد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، هزاران دلار به ساخت شهرک های غیر قانونی در کرانه باختری کمک کرده است.

در نقل از روزنامه "هاآرتص" آمده است دفاتر مالیاتی مربوط به خاندان کوشنر از سال 2010 تا 2014 نشان می دهند که این خانواده مبلغ 20 هزار دلار به یک گروه آمریکایی به نام "دوستان آمریکایی در بیت ایل یشیف" کمک کرده اند.

این گروه، یک سازمان آمریکایی است که از شهرک هایی که صهیونیست های افراطی در آن سکونت دارند حمایت می کند. گفتنی است شخص "جرارد" عضو همین مؤسسه است که پدر و مادرش آن را به نام "مؤسسه چارلز و سریل کوشنر" راه اندازی کرده اند.

روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" در سال 2009 هم فاش کرده بود که شهرک "بیت ایل" بدون کسب مجوز در اراضی فلسطینی ساخته شده است. در نقل از "جنبش اسرائیلی صلح" هم آمده است که حدود 96.85 درصد از زمینی که این شهرک بر روی آن ساخته شده است، متعلق به فلسطین است.

در نقل از هاآرتص آمده است که رئیس سازمان "دوستان آمریکایی بیت ایل یشیف"، "دیوید فریدمن" است که توصیه هایی درباره سیاستگزاری آمریکا در قبال "اسرائیل" و فلسطین به ترامپ ارائه کرده است. در این نقل از خاطرنشان شده است که فریدمن وکیل املاک ترامپ هم هست.

گفتنی است فریدمن در اکتبر گذشته گفته بود که شهرک ها، غیر قانونی هستند.

این روزنامه صهیونیستی می نویسد که ترامپ در اواخر نوامبر به صراحت تمایل خود را به ایجاد طرحی برای پایان دادن به درگیری بین "اسرائیل" و فلسطینی ها به رغم تاریخ پر افت و خیز طرح های صلح دولت های پیشین آمریکا اعلام کرده بود.

وی به روزنامه "نیویورک تایمز" گفته بود: "امیدوارم من آن کسی باشم که بین اسرائیل و فلسطین صلح برقرار می کند و این دستاورد بزرگی خواهد بود."

هاآرتص می نویسد یک روزنامه نگار در همان نیویورک تایمز با درج یادداشتی می گوید ترامپ پیشنهاد کرده بود که دامادش، "جرارد کوشنر" نقش واسطه را برای اجرای این طرح ایفا کند.

در این نقل از تصریح شده است که کوشنر در زمینه سرمایه گذاری املاک فعالیت می کند و در جریان مبارزات انتخاباتی، مشاور نزدیک ترامپ بوده است کما اینکه بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 8 نوامبر خواستار دسترسی به نقل از های امنیتی روزانه کاخ سفید برای پدرزنش شده است.

هاآرتص در ادامه می نویسد با اینکه وزارت خارجه آمریکا سیاست شهرک سازی "اسرائیل" در خاک فلسطین را مانعی در مقابل تحقق صلح می داند اما مشاوران ترامپ این دیدگاه را رد می کنند.

این روزنامه فاش می کند که مؤسسه کوشنر به "مؤسسه عتسیون" که حامی مالی شهرک عتسیون است، و همچنین طرح "اوهر تورا ستون" که پوششی برای برنامه های آموزشی در شهرک "افرات" است، کمک مالی گسترده ای ارائه کرده است.

به نوشته هاآرتص، بنیانگذار "اوهر تورا ستون"، یک خاخام به نام "شلومو ریسکین" است که جزء نخستین کسانی است که پیروزی ترامپ را به وی تبریک گفته است. ریسکین معتقد است: "ترامپ دیدگاه متفاوتی درباره اسرائیل و نخست وزیر آن دارد و می خواهد سفارت آمریکا را به قدس منتقل کند. ما امید زیادی به او داریم."

به گفته هاآرتص، مؤسسه کوشنر از پروژه های متعددی در"اسرائیل" حمایت کرده است از جمله حمایت از گروه هایی که از ارتش حمایت می کنند.

این روزنامه صهیونیستی در پایان خاطرنشان می کند که این مؤسسه به تعدادی از سازمان های یهودی در داخل آمریکا از جمله سازمان افراطی "چاباد" حمایت مالی کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :