پایان جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته :

دهمین جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی شب گذشته با معرفی آثار برگزیده در بندرعباس به پایان رسید.

پایان جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی

بندرعباس, تئاتر, جشنواره رضوی, پایان جشنواره
به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش علیرضا درویش نژاد دبیر دهمین جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی گفت: دراین مراسم با رأی هیئت داوران ، نمایش" زیر گنبد طلا "از استان تهران به نویسندگی و کارگردانی بهاره میرزا پور و "عمو سیبیلو "از استان خراسان رضوی به نویسندگی وکارگردانی مهدی سیم ریز در بخش صحنه ای به عنوان آثار برگزیده این جشنواره معرفی شدند.
وی افزود: هیئت داوران در بخش عروسکی هیچ انتخابی نداشت.
علیرضا درویش نژاد گفت: در بخش تئاتر عروسکی، در طراحی بروشور فاطمه شیرزاد از خراسان رضوی با نمایش "اینجا خانه من است" ، در طراحی صحنه فرشته ابراهیمی از استان خراسان رضوی با نمایش "اینجا خانه من است" برگزیده شدند .
در طراحی و دوخت لباس فرشته ابراهیمی از استان خراسان رضوی با نمایش "اینجا خانه من است" ، در بخش موسیقی آرش قاسمی از استان تهران با نمایش" یکی بود، یکی نبود" ، در بخش عروسک گردانی مرضیه آذر گرداننده عروسک ناز موش در نمایش "مسافر شهر فیروزه " از استان همدان به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.
وی افزود: هیئت داوران در بخش های بهترین طراح و ساخت عروسک ، کارگردانی و نمایشنامه عروسکی انتخابی نداشت.
دبیر دهمین جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی گفت: در بخش تئاتر کودک و نوجوان نیز در بخش بروشور فهیمه غفاری از استان خراسان رضوی با نمایش" عمو سیبیلو " ، در طراحی لباس مصیب داوری از هرمزگان با نمایش "بهار برای بهار نمی آید" ، در طراحی صحنه لیلا بحری از خراسان رضوی نمایش" عمو سیبیلو " ، در موسیقی یاسر شیرزاد از استان تهران با نمایش "زیر گنبد طلا "جناب آقای " در بخش بازیگری خردسال بایار فرج زاده از استان هرمزگان بخاطر بازی در نمایش "پیتزا مخلوط و بی بی دریا "، در بخش بازیگری زن راضیه رفیع زاده از استان تهران به خاطر بازی در نمایش "زیر گنبد طلا " ، در بخش نمایشنامه نویسی بهاره میرزاپور از تهران با نویسندگی نمایش "نمایش زیر گنبد طلا " در کارگردانی بهاره میرزاپور از تهران با نمایش "زیرگنبد طلا" به عنوان برگزیدگان این بخش معرفی شدند.
علیرضا درویش نژاد افزود: هیئت داوران در بخش بهترین بازیگر مرد انتخابی نداشت.
در این مراسم معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در آثار نمایشی حوزه فرهنگ رضوی به خوبی نماد ها و بخش های متعدد فرهنگ عمومی مانند آداب ، رسوم ، عقاید ، زبان ، باورها دیده شد.
علی مراد خانی مهمترین رویکرد تئاتر رضوی را پرورش و آموزش نیروی انسانی در جامعه دانست و افزود: برای گسترش فرهنگ رضوی و کمک به افزایش کیفیت جشنواره ها باید حمایت ها به گونه ای باشد که رغبت کارگردان ها به تولید آثار فاخر بیشتر شود.
رئیس بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) نیز در مراسم گفت : آثار تولیدی جشنواره و میزان استقبال مردمی و کیفیت نمایش ها نشان می دهد این رویداد بعد از ده سال به بلوغ کامل رسیده است.
سید جواد جعفری افزود: گسترش فرهنگ رضوی یعنی سفارش به نیکی ها و نهی از بدی ها و باید زبان هنر پرهیز از بدی و تبلیغ نیکی ها باشد.
وی گفت: باید بر گسترش معارف فرهنگ رضوی همراه با رویکرد عملی تأکید شود که لازمه آن انجام کارهای پژوهشی و عملی بیشتر است.
دهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی ١٣ تا ١٦ آذرماه در فرهنگسرای طوبی و تماشاخانه آفتاب برگزار شد.
در این جشنواره 12 اثر از هرمزگان ، خراسان رضوی ، همدان ، اصفهان و تهران به نمایش در آمد .
دهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی رضوی ضامن آهو از مجموع جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) است .

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :