«سوفی و دیوانه» آماده نمایش می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-9-17 دسته : فرهنگی و هنری

فیلم «سوفی و دیوانه» در آخرین مراحل فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد.


روزنامه بانی فیلم: فیلم «سوفی و دیوانه» در آخرین مراحل فنی قرار دارد و بزودی آماده نمایش خواهد شد.

 فیلم سینمایی «سوفی و دیوانه» به کارگردانی مهدی کرم پور که قرار است در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید این روزها در آخرین مراحل فنی قرار دارد و برای حضور در این فستیوال آماده خواهد شد.

«سوفی و دیوانه» آماده نمایش می شود

مهدی کرم پور, کارگردان ایرانی, سینمای ایران

تدوین این فیلم برعهده نازنین مفخم است و عرفان یزدی آن را صداگذاری می کند.

ساخت موسیقی این فیلم توسط بهزاد عبدی در کشور اکراین در حال انجام است.

بهزاد عبدی در گفت وگو با بانی فیلم درباره قابلیت موسیقی این فیلم گفت: «در فیلم «سوفی و دیوانه» هم تلاش کرده ام از ویژگی های ارکستر در خلق فضایی دراماتیک هم سو و هم جهت با فیلم استفاده کنم. سازهای زهی در خدمت آکاردئون و کلارینت هستند و نقش اصلی برعهده این دو ساز است. خوشبختانه تحلیل درست و دقیق مهدی کرم پور و آگاهی بسیار خوبش به موسیقی و آنچه می خواهد خیلی زود ما را به فصل مشترکی رساند. از همان اول تکلیف را مشخص کرد و من با خواندن فیلمنامه به تم مورد نظر رسیدم که مورد اقبال کارگردان قرار گرفت».

این آهنگساز درباره حضور رضا یزدانی و استفاده از این خواننده نیز گفت: «در روزهایی که جلساتی برای ترانه فیلم داشتیم، مهدی کرم پور پیشنهاد بازسازی یکی از ترانه های زیبای «امی واین هاوس» به نام «بازگشت به تاریکی» را داد که با مشورت با یغما گلرویی ترانه اثر نوشته شد و بعد از بازسازی، همگون سازی با تم مورد نظر فیلم و ضبط سازها، رضا یزدانی به زیبایی با حال و هوایی جدید اجرا کرد که در فیلم خواهید شنید».

عبدی که پیش از این در فیلم «سیانور» تجربه استفاده از ترانه را در فیلم داشت در ادامه به شاخصه های فیلم هایی که از ترانه استفاده می کنند اشاره کرد و افزود: «ترانه های اثر چه نسخه اصلی باشند چه بازآفرینی باید همگون و هم راستا با فیلم باشند. هم در مقوله شعر و هم در مقوله موسیقی و آرانژمان. دیده و شنیده می شود در برخی از فیلم ها یا سریال ها گاهی تافته ای جدابافته هستند».

آهنگساز فیلم های «آل»، «قاتل اهلی» و «فرزند صبح» در پایان درباره فضای موسیقی فیلم در سینمای ایران گفت: «فضای موسیقی فیلم در ایران بسیار خوب و رو به پیشرفت است و آهنگسازان تحصیلکرده و قابل ورود کرده اند که نوید بخش داشتن موسیقی فیلم در سطوح بین المللی خواهیم بود».

در «سوفی و دیوانه» امیر جعفری، به آفرید غفاریان به عنوان بازیگران اصلی به ایفای نقش پرداخته اند. محمدرضا شریفی نیا، سیامک صفری، الهه حصاری و سعید امیر سلیمانی دیگر بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

این فیلم درامی عاشقانه و مختلف است که فیلمنامه آن توسط مهدی سجاده چی و مهدی کرم پور بعد از چندین بار بازنویسی به نگارش درآمده و بعد از عاشقانه «پل چوبی»، پنجمین فیلم کرم پور در مقام کارگردان است.

منبع: برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :