صراط مستقیم و حیات طیبه ی هر جامعه تنها با اقامه ی نماز در آن تحقق می یابد

تاریخ انتشار پست : 1395-9-18 دسته : سیاسی

صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر حفظ ونشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای با پیام ایشان در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز به روز شد.

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش ؛ صفحه اینستاگرام منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای متن پیام ایشان را در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز منتشر کرد.
این صفحه نوشت:"پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز:
همه همّت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته ی خود بشناسانیم.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح امروز(پنجشنبه) در اجلاس نماز قرائت شد به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نماز، دری گشوده بر روی همه ی آحاد امت است که از آن میتوان به هدایت و رحمت خداوند رسید و زندگی را در سمت و سوی درست و سرشار از خیر و برکت قرار داد. سلامت معنوی هر فرد وابسته به نماز است و صراط مستقیم و حیات طیبه ی هر جامعه نیز تنها با اقامه ی نماز در آن تحقق می یابد. اینهمه تأکید بر اقامه ی نماز در کتاب و سنت، هدفی جز این ندارد که این باب رحمت بر روی فرد و جامعه مسلمان گشوده بماند و فرصت بهره مندی از آن دست دهد.
سالها است که این شعار در ایران اسلامی بر سر دست گرفته شده است که: الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاة... و این اجلاس سالیانه به همت و پشتکار عالم مجاهد و خستگی ناپذیر جناب حجه الاسلام قرائتی برپا میشود و توصیه های مؤکد درباره ی گسترش نماز و به کیفیت لازم رسیدن نمازهای ما، تکرار میگردد. با این حال باید اعتراف کنیم که حق این فریضه ی الهی که درمان دردهای زیاد ی فردی و اجتماعی ما است ادا نشده است. ما مسئولان، ما سخنوران و سخن گویان، ما سررشته داران امور کشور، ما روحانیان و متولیان تبلیغ و تعلیم دین، و ما همه ی آحاد و همه ی قشرهای مردم، همه و همه در مسئولیت اقامه نماز شریکیم.
همه همّت گماریم که نماز را در جایگاه شایسته ی خود که قرآن و حدیث بدان ناطق است، بشناسیم و بشناسانیم و عمل شخصی خود را نیز به تناسب آن تعالی بخشیم.
توفیقات روزافزون همه ی شما و شخص جناب آقای قرائتی را از خداوند متعال مسألت مینمایم.
والسلام علیکم و رحمه الله
سید علی خامنه ای
۱۷ آذر ماه ۱۳۹۵"

صراط مستقیم و حیات طیبه ی هر جامعه تنها با اقامه ی نماز در آن تحقق می یابد

اجلاس سراسری نماز, رهبر انقلاب, اینستاگرام رهبری, پیام رهبری

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :