حزب الله روابط خوبی با رئیس جمهور لبنان دارد | سید حسن نصرالله

تاریخ انتشار پست : 1395-9-19 دسته : بین الملل

دبیر کل حزب الله امشب درباره موضوعات مهم منطقه ای و داخلی به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله: حزب الله روابط خوبی با رئیس جمهور لبنان دارد

شرایط خاورمیانه, دبیر کل حزب الله, سخنرانی سید حسن نصرالله, شرایط داخلی لبنان, بین الملل, رهبر مقاومت لبنان

به نقل از طاها پخش به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، سید حسن نصرالله -- دبیر کل حزب الله لبنان -- در سخنرانی امروز خود گفت: این جنبش با میشل عون، رئیس جمهور این کشور روابطی بسیار خوب و بر طبق اعتماد متقابل دارد.

سید حسن نصرالله، جمعه در سخنرانی تلویزیونی از بیروت بار دیگر از آقای عون حمایت کرد و گفت شایعات دربارۀ اختلاف حزب الله و رئیس جمهور لبنان بی اساس است.

دبیر کل حزب الله لبنان خواستار اتحاد کشورهای دنیا در برابر تهدیدات داعش شد.

دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد: «تنها راهِ پیش روی ما، صیانت از تمدن اسلامی، منطقه و موجودیت خود در مقابل تروریسم است.»

وی خطاب به کسانی که تلاش می کنند میان حزب الله و جریان های سیاسی لبنان فتنه و اختلاف ایجاد کنند افزود فتنه انگیزان خود در دام فتنه خواهند افتاد.

وی همچنین گفت این جنبش با میشل عون، رئیس جمهور این کشور روابطی بسیار خوب و بر طبق اعتماد متقابل دارد.

سید حسن نصر الله در سخنرانی جمعه شب خود با اشاره به تلاش ها برای تشکیل کابینۀ لبنان و تلاش های برخی برای تفرقه افکنی میان شیعیان (حزب الله) و مسیحیان (جزیان آزاد به رهبری میشل عون) گفت: «مسلمانان و مسیحیان این منطقه در سالهای متمادی به ویژه در سال های اخیر با چالش های مشترکی مواجه بوده اند». او افزود: «تمدن مسلمانان و مسیحیان به یک اندازه در معرض تهدید قرار دارد».

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: «ما در مرحله سرنوشت سازی در لبنان قرار داریم. ارتباط ما با میشل عون رئیس جمهور جدید لبنان و جریان ملی آزاد همواره یک رابط تنگاتنگ است، این در حالی است که برخی منابع رسانه ای نقل از دادند که حزب الله از میشل عون و جریان ملی خواستار لغو ارتباط آنها با حزب نیروهای لبنانی شده است». او تأکید کرد: «تمام آنچه درباره خواسته های حزب الله دربارۀ رابطه جریان ملی و نیروهای لبنانی گفته شده، بی اساس است».

وی افزود، تمام جناح های سیاسی حقیقتا خواستار تشکیل دولت بودند و هیچ کدام از آنها ، چه موافق چه مخالف، نمی خواستند مانع تشکیل دولت در لبنان شوند.

نصرالله گفت، تنها مشکل باقیمانده در روند تشکیل دولت بر سر یک یا دو پست وزارتی است که قابل حل است و نباید از آن داستان سیاسی ساخت. باید هر چه سریعتر دولت تشکیل شود زیرا این به نفع کشور است و همه باید در این زمینه همکاری کنند.

در حال تکمیل ...

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :