ساخت آسمان خراش 5 کیلومتری برای تصفیه هوا

تاریخ انتشار پست : 1395-10-28 دسته : دانستنی های علمی

یک شرکت نوآوری و مهندسی آمریکایی در نیویورک تا 45 سال آینده به دنبال ساخت یک آسمان خراش بسیار بلند برای تصفیه هوا است.ایسنا: یک شرکت نوآوری و مهندسی آمریکایی در نیویورک تا 45 سال آینده به دنبال ساخت یک آسمان خراش بسیار بلند برای تصفیه هوا است.

به نقل از ساینس الرت، این شرکت بنام آرکونیک((Arconic قصد دارد تا یک آسمان خراش به طول 4.8 کیلومتر(3 مایل) را از مواد در حال توسعه یا موادی مانند سطوحی که دود و مه(smog) را می بلعند یا بالکن های جمع شونده که در حال حاضر در بازار وجود دارند بسازند.

ساخت آسمان خراش 5 کیلومتری برای تصفیه هوا

آسمانخراش, معماری, آلودگی هوا, تصفیه هوا, نیویورک

شری مک کلیری، یکی از دانشمندان آرکونیک می گوید، یکی از پروژه های هیجان انگیز و فوری که در این آسمان خراش به کار خواهد رفت، (EcoClean)اکو کلین بوده که یک پوشش ویژه برای ساختمان هاست که به واسطه آن ساختمان به صورت خودکار تمیز شده و هوای اطراف خود را نیز تصفیه می کند.

این فناوری در سال 2011 روانه بازار شد و مزایای بسیاری نسبت به پنجره های سنتی داشت. این پوشش کاربردی علاوه بر زیبایی شناسی، دارای مزایایی مانند استحکام عمده و عمر طولانی بوده و با کاهش آلاینده های اطراف به محیط زیست اطراف کمک خواهد کرد.

اکو کلین از نور و بخار آب کمک گرفته تا با مواد شیمیایی موجود در پوشش ساختمان مخلوط شده و اتم شناخته شده ای به نام رادیکال های آزاد را تولید کند.

ساخت آسمان خراش 5 کیلومتری برای تصفیه هوا


رادیکال آزاد به اتم، مولکول یا یونی گفته می شود که الکترون جفت نشده دارد. به عبارت دیگر پوسته الکترونی آن ناقص باشد.

این رادیکال های آزاد آلاینده ها را از هوا گرفته و آنها را تجزیه می کنند تا هوای اطراف ساختمان را از آلاینده ها و گرد و غبار پاک کنند.

نتیجه نهایی یک ساختمان پاک کننده است که توسط هوای پاک احاطه شده است.

یکی دیگر از نوآوری هایی که در این ساختمان به کار خواهد رفت پنجره های بلومفریم((Bloomframe است. این پنجره های موتوردار در کمتر از یک دقیقه به یک بالکن تمام شیشه ای تبدیل می شوند.

ساخت آسمان خراش 5 کیلومتری برای تصفیه هوا


 آرکونیک این فناوری را در نمایشگاه های تجاری سراسر دنیا رونمایی کرده و در آینده نزدیک آن را روانه بازار خواهد کرد.

آرکونیک به جای صرف دو برابر پول برای ساخت پنجره و فضای جداگانه، می خواهد بر روی موادی سرمایه گذاری کند که انعطاف پذیر بوده و فضای کمتری را اشغال می کنند.

این آسمان خراش که از مواد چاپ سه بعدی ساخته می شود تا سه مایل در آسمان بالا خواهد رفت.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :